Процедура оформлення спадщини в Україні складається з трьох основних етапів:

Вступ у спадщину;

 Отримання свідоцтва про право на спадщину;

 Реєстрація права власності на спадщину.

________________________________________________________________

Оформлення спадкових прав здійснюється приватними нотаріусами Олійник Л.М. та Шефель Д.С. за місцем відкриття спадщини в межах Харківського міського нотаріального округу (міста Харкова).

Визначення основних термінів.

Спадкування - це перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців), згідно статті 1216 глави 84 Цивільного кодексу України.

Згідно статті 1233 Цивільного кодексу України, заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Право на заповіт має фізична особа з повною цивільною дієздатністю.

Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних або родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин. А також може без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числа спадкоємців за законом. У цьому разі ця особа не може одержати право на спадкування. Виключення, заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов'язкову частку у спадщині, тобто малолітні особи (що не досягли 14 років); неповнолітні особи (що не досягли 18 років); непрацездатні (особи пенсійного віку): жінки, які досягли 55 років та чоловіки – 60 років; інваліди І, ІІ, ІІІ груп, незалежно від того, чи призначена їм пенсія. Чинність заповіту щодо осіб, які мають право на обов'язкову частку у спадщині, встановлюється на час відкриття спадщини.